Měření teploty osob

Automatická detekce osob s příznaky nemoci (horečky)

 

Nabízíme ověřené řešení s termokamerou FLIR a originálním sw od firmy Plettac       

Měření teploty v reálném čase zajišťuje termografická kamera FLIR, která má pro větší přesnost vlastní kalibrační těleso "black body". Naměřené hodnoty porovnává speciální software. Při naměření vyšší teploty, než je povolený limit, systém spustí alarm. Systém zároveň zapíše událost do logu a uloží termovizní snímek detekované osoby. Tento snímek slouží ke zpětné kontrole a zároveň umožňuje operátorovi vyhodnotit, jaká byla nejvyšší naměřená hodnota teploty. Systém je možné doplnit o CCTV kameru, která snímá scénu ve viditelném spektru. Pomocí tohoto obrazu je detekovaná osoba lehce identifikovatelná.

Obsah dodávky: Termografická kamera FLIR + stativ, kalibrační těleso ("black body"), PC notebook pro pracovní stanici, software T-Fever Detector.

Doporučená cena za dodávku - 279.500,-

Dostupnost - cca do týdne (může se měnit s ohledem na množství objednávek) 

Ceny bez DPH. Platba předem.

 

Ukázky přímo z místa instalace + ukázka detekce:

               

Reference ve videu: https://www.ta3.com/clanok/1180341/automobilka-kia-obnovila-vyrobu-zamestnancom-sa-to-nepaci.html 

 

 

CO byste měli o měření teploty pomocí termografických kamer vědět:

Důležitou roli hraje přesnost měření termografických kamer. Méně zkušení uživatelé si myslí, že lze použít jakoukoliv termografickou kameru. U běžných kamer může být přesnost ± 2°C nebo víc. Kamera s takovou tolerancí nedokáže správně rozpoznat nemocné lidi. Například nemocný člověk s horečkou (38,9°C), který stojí před touto běžnou termografickou kamerou, se může zobrazit na monitoru s hodnotou teploty okolo 36,9°C. 

Přesnost měření teploty lidského těla mohou ovlivnit i další důležité faktory. Například teplota povrchu pokožky osoby měřená termografickou kamerou je nižší, než její vnitřní teplota těla. Rozdíl může být 1,0 až 1,5°C. Je to způsobené tím, že lidská pokožka je obvykle ochlazená okolním vzduchem. To znamená, že například teplota tváře zdravého člověka (s vnitřní teplotou těla 36,5°C) snímaná v místnosti s teplotou vzduchu 22°C bude na termografické kameře zobrazovaná s hodnotou o 1,5°C menší (35°C).

Jedním z hlavních výhod systému T-Fever Detector je, že používá systém automatické kalibrace termografické kamery. Přesnost měření teploty se zvýší na ± 0,3°C. Systém T-Fever Detector může v reálném čase napravit i "efekt studeného vzduchu" tak, že naměřenou teplotu kůže, například 34,5°C zobrazí jako teplotu 36,6°C. To zajišťuje, že operátor systému T-Fever Detector má správné informace, na základě kterých může dělat správné rozhodnutí. 

 

 

 

Případová studie z instalace:

Lidé prochází vymezeným koridorem kolem termografické kamery FLIR na vzdálenost cca 2-3m a sw on-line vyhodnocuje nejteplejší bod v obraze. Pokud termokamera vyhodnotí vyšší než nastavenou hodnotu, je vyhlášen poplach a je zobrazena oblast s překročenou teplotou. Detekci teploty zlepšuje vlastní "black body", kterým se systém kalibruje. Pro správnou funkci je potřeba, aby osoba procházela obrazem cca 1-2s a zajistit teplotu okolí minimálně 20°C. Pro účely měření byly před vchodem postaveny vytápěné stany, aby měření teploty bylo prováděno ještě před vstupem do továrny. Pomocí zábran je usměrněn pohyb osob tak aby došlo k dostatečně dlouhé detekci teploty.

 

Čekejte prosím...