Případové studie

Na následujících případových studiích chceme přínášet ukázky využití potenciálu systému GeoVision v malých i rozsáhlých aplikacích moderních kamerových systémů, vč. využití ostatních GV aplikací, jako je např. POS monitoring nebo integrace LPR. 


Případová studie č. 1

GV-Recording server

Požadavky zákazníka: 
Navržení rozsáhlého IPTV kamerového systému se 75 síťovými kamerami GeoVision, dvěma monitorovacím pracovišti a centrálním úložištěm záznamů. Možnost připojení dalších klientských PC pro jednoduchý vzdálený dohled.

Řešení:
Systém by se dal navrhnout s pomocí 3ks PC s nainstalovaným software GV-NVR/32. Do každého PC by byly síťově integrovány vybrané IP kamery, datové úložiště by bylo řešeno vždy lokálně na příslušném PC. Jako provozně i ekonomicky výhodnější řešení se však jeví nasazení centrálního PC s hromadným datovým úložištěm, s podporou software GV-Recording Server. Připojení klienti jsou typu GV-Control Center a využívají jen takový síťový bitrate, jaký v daném okamžiku skutečně potřebují. Rovněž zatížení procesorů jak centrálního PC, tak i klientských počítačů je optimalizováno podle aktuálních nároků a síťových možností.

Komponenty:
IP kamery GeoVision: 19x GV-BX110D, 37x GV-BX220D, 19x GV-BX320D.
Centrální PC: Windows7 64bit, 8G RAM, Z68, Intel 1155 I7 2600, 2x internal 1G Ethernet, 2x on board 1G Ethernet, HDD 16x 2TB RAID 5. 
Software: 1x GV-Recording Server 96(GV), 2x GV-Control Center, 2x GV-MultiVidew.

Řešení: 

 

 

Případová studie č. 2 

Detekce pokladních front 

Požadavky zákazníka: 
Zajistit detekci pokladních front pro 16 pokladen, informaci o právě vytvořené frontě odeslat na obslužný panel a zároveň ji uchovat v systémovém logu. Rovněž zajistit možnost přenosu dat na vzdálené monitorovací pracoviště. Zajistit možnost exportu dat pro následné vytvoření denních/ měsíčních/ ročních statistik, do úrovně jednotlivých pokladen. Informace zálohovat na lokálním HDD po dobu 30 dnů, s možností automatického exportu starších dat na externí hardisk.

Řešení:
Systém je navrhnut využitím vhodně umístěných megapixelových kamer GeoVision, software GV-NVR, GV-Advanced Videoanalysis, GV-MobileServer a GV-Remote Emap. Software GV-NVR je základní prostředí aplikace GeoVision, SW GV-Advanced Videoanalysis zahrnuje modul pro detekci pokladních front, ev. pro detekci tvořícího se davu na vybraných místech. GV-Mobile Server umožní rozdělit obraz z jedné IP kamery do čtyřech nezávisle nastavitelných videokanálů (jedna kamera pro čtyři pokladny) a GV-Remote Emap zajistí přenos půdorysu obchodu se zakreslenými pokladnami na vzdálené pracoviště. Opticko-akustická signalizace v kanceláři vedoucího je zajištěna LED tablem v provedení pro 16 pokladen.
Každý kanál (detekce fronty před konkrétní pokladnou) je nastavitelný samostatně, v systému GeoVision zůstane k dispozici ještě dalších 16 síťových, resp. analogových vstupů pro další kamery. 
Systém je pomocí aplikace GV-Backup nastaven tak, aby data starší 30dnů automaticky odesílal na externí hardisk.

Systémové komponenty:
IP kamery GeoVision: 4x GV-BX110D.
PC konfiguraci dle specifikací GV, externí HDD 2TB.
GV-IO USB modul, LED tablo.
Software: 1x GV-NVR/32, GV-Advanced Videoanalysis, 1x GV-MobileServer, 1x GV-Remote Emap, GV-Backup.

Zeleně označené položky jsou dodávány zdarma ke každému zakoupenému produktu GeoVision.

Řešení:


 
Čekejte prosím...